Alternativní medicína - Bachovi esence

31.03.2017 15:39
Jednou z léčebných metod alternativní medicíny je Bachova květová terapie. Tuto terapii objevil Dr. Edward Bach (1886 - 1936). Dr. Bach po vystudování medicíny zastával různé posty v londýnských nemocnicích. Při tom si začal více všímat lékařů a jejich pacientů a zjistil, že lékaři se málo nebo vůbec zajímají o pacientův duševní stav nebo jejich povahu, což on sám považoval za klíč k nemoci a uzdravení. Byl přesvědčený o existenci jednoduché metody léčení, kterou budou moci snadno používat všichni lidé, nejenom lékaři. Počátkem roku 1919 získal místo bakteriologa v Londýnské homeopatické nemocnici a začal studovat knihy Samuela Hahnemanna, zakladatele homeopatie. V září 1928 při své cestě do Walesu objevil dvě z jeho budoucích 38 esencí - Kejklířku skvrnitou a Netýkavku žlázonosnou. Po návratu do Londýna z nich připravil homeopaticky lék a začal jimi s velkým úspěchem léčit své pacienty.
 
Postupně objevil 38 květových esencí s přesným udáním účinků. Tyto esence jsou připravovány z květů nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. V současné době se esence připravují dvěma základními metodami - sluneční a vařící. Obě jsou velice snadné na přípravu. Pravidelné, nepoškozené květy se v plném rozkvětu odstřihávají, aby se jich nedotkla lidská ruka, a nechávají se spadnout na hladinu vody v misce. V případě sluneční metody se miska s vodou, jejíž hladina je pokryta květy příslušné rostliny, nechá stát několik hodin na slunci. Potom se do odměrného válce přecedí voda, která zatím přijala životní energii dané rostliny a smíchá se s určitým množstvím alkoholu. Takto vzniká Matečná tinktura. Přidáním dvou kapek Matečné tinktury do lahvičky naplněné 20 ml čisté pramenité vody se připraví esence k používání. Užívají se obvykle 4 krát denně 4 kapky pod jazyk, nebo se mohou nakapat do jakéhokoli nápoje. Esence se můžou také kombinovat podle druhů potíží.
 
Nejznámější z těchto kombinací je někdy nazývaná jako 39. esence - Krizová, nebo také jako Kapky první pomoci. Je složena z pěti esencí a používá se při jakémkoli psychickém otřesu, zamezuje následkům šoku a pomáhá zvládnout nepříjemné události jako např. nehody, návštěva zubaře, operace, stav po obdržení špatné zprávy. Tuto Krizovou esenci používají i strážníci v Londýně, pokud se dostaví k nehodě dříve než lékař. Jejím podáním se u zraněných zamezí následkům šoku a tím může i esence zachránit život. Bachovy esence jsou vyráběny v Mount Vernon v oxfordském hrabství, Kde Dr.Bach žil a pracoval. Lidé, kteří je vyrábějí přesně dodržují metody a postupy Dr. Bacha.
Filozofií tohoto systému léčení je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Cílem této terapie je vysílat energetické impulsy z namíchaných kapek do oblasti duševní (citové) a ta zase následně vysílá impulsy do oblasti tělesné. Mezi energií esence a lidskou energií se vytvoří vztah a tím se stimulují harmonické vibrace lidského těla. Esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce - např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, žárlivost, nejistota, podrážděnost. Ty často vedou k blokaci energie a tím i k možnému propuknutí nemocí. Esence pomáhají odstranit zablokovanou energii a tím se člověk dostane zpět do harmonického vyváženého duševního stavu. Proto je někdy tato metoda nazývána léčbou obnovením harmonie vědomí.
Esence jsou zcela bezpečné a vhodné pro všechny věkové kategorie i těhotné ženy. Nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie. Mohou se bezpečně kombinovat se všemi formami léčení. Jejich použití je velmi široké např. u depresí, komplexů, osobních problémů ve vztazích, potížích s učením, úzkostí, různých formách strachu, pocitech viny, sklíčenosti apod. Dnes tuto metodu používají nejen léčitelé, ale i někteří lékaři jako doplněk své celostní léčby. Je pozoruhodné, že obdobný systém léčby údajně používali i Druidové. Za Druidy byli označováni filosofové a kněží keltského národa. Druidové věřili v jednotu člověka a přírody a díky hlubokému pochopení přírody i magických znalostí měli obrovskou moc. Používali stejného postupu k výrobě svého "dubového nápoje", který podávali nemocným.
 

20 Skvělých vlastností Bachovy terapie

 1. Esence svými účinky mnohdy předčí působení klasické medicíny, medikamentů
 2. Léčí i v případě, kdy v jejich účinky uživatel nevěří
 3. Lze je podávat v tekutinách a potravinách druhému, a tak pozitivně působit na jeho psychické a fyzické zdraví
 4. Děti, které zarputile odmítají léky, esence užívají bez problémů – podvědomě cítí, že jim pomáhají, samy je matkám připomínají
 5. Léčí člověka, ne nemoc. Léčí skutečné příčiny, nikoli následky.
 6. Poskytují dokonalý obraz problému , dokonalý náhled do duše.
 7. Poskytují jedinečný návod na autoterapii a terapii.
 8. Sladěním psychiky pozitivně působí na fyzické potíže.
 9. Přinášejí úlevu u každého problému.
 10. Esencemi se nelze předávkovat.
 11. Esence nevyvolávají alergie.
 12. Nevhodně vybraná esence nijak neublíží. Esencemi lze jedině pomoci.
 13. Terapie se může kombinovat s jakýmikoli medikamenty a léčebnými metodami.
 14. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.
 15. Je vhodná pro těhotné ženy, děti i zvířata.
 16. Má většinou velmi rychlý nástup požadovaného účinku.
 17. Esence jsou nenáročné jak na skladování, tak na podávání.
 18. Jedná se o finančně nenáročný způsob léčby.
 19. Esence jsou velmi stabilní. Neškodí jim žádné záření ( TV, PC, mobil a pod.).
 20. Lze užívat i více než jednu směs esencí současně.