Horoskopické znamení Lev 23.7. - 22.8.

13.05.2015 10:59
Lev : Jako ohnivé znamení, kterým vládne Slunce a které je symbolizováno králem zvířat, je toto znamení zvěrokruhu nejegocentričtější, nejpyšnější a nejvíce se chvástající. Lvi ve svých historkách téměř vždy „přehánějí“ a nadsazují ovšem s dobrým výsledkem zaujetí a pobavení blízké společnosti. Lev někdy dokonce takto mluví i ke zcela neznámým sobě lidem, s téměř týmž účinkem. Toto lehké navazování kontaktů s novými lidmi je Lvu též vlastní. 
Lev v příznivém případě tvoří ( např. jako Piccaso ), jsou umělecky nadáni, temperamentní, velkorysí, upřímní, dobrosrdeční
( v rámci svého egoismu a ješitnosti je pro ně nepřijatelné, aby nebyli oblíbeni a zejména obdivováni ) a s přirozeným talentem vládnout, mohou Lvi snadno sklouznout do přílišné ješitnosti a marnotratnosti a zaměřit se pouze na to, aby byli za každou cenu nápadní svým nesrovnatelným Já. Lvi potřebují publikum. I klidní zástupci tohoto znamení chtějí dělat dojem a zaměřit své vlastní chování podle toho, jak se bude odrážet v reakci jejich vlastního publika. Mýtus Lva je mýtus krále zvířat, avšak u každého skutečného království stojí proti vlastní moci povinnosti a závazy. Egocentrický Lev se musí učit sociální zodpovědnosti. To může znamenat, že uznává nutnost vnitřní přeměny, ale tomuto svévolnému znamení bývá obzvláště zatěžko se změnit. Lvi nejsou v lásce ani v práci jednoduchými partnery. Sotva se dokáží vyrovnat s omezením jakéhokoli druhu, kvetou a „vzkvétají“, ale jen když se jim nechá co možná největší volný prostor. Ideální oblastí uplatnění pro narozené ve znamení Lva je herectví, režie a můžeme je najít i v okruhu výtvarných umění . Praví Lvi se rádi předvádějí krásně zbarveným oblečením, přičemž dávají přednost barvě zlaté a odstíny červené ( Oheň ). Podle astrologického podání bývají dobře stavění a někdy zrzaví ( vlasy plavé, blond, zrzavé a zejména jejich barevná „směs“ bývá typickou i u znamení Berana. Typickým příkladem této barvy vlasů je např. velitel oddílů bělošských armád při jejich (ne)slavné porážce indiány u Wounded Knee ). Z lékařského hlediska bývá toto znamení uváděno ve spojitosti s potížemi srdce a krevního oběhu .  : ) .
SYMBOL :  Lví hříva . Had, jako starý symbol Slunce. Symbol by se dal též připodobnit k ocasu lva.
 
Roční období : Vrcholné léto (23. června až 22.srpna)
 
KVALITA : Mužský, aktivní, JANG.
 
ŽIVEL : Oheň . Pohyblivý, cílevědomý/á, egocentrický/á, rozhodný/á, temperamentu až cholerického . : ) .
Pevné , fixní (stabilní - zhodnocující, konsolidující, upevňující) znamení . Podržet, vlastnit, trvání, pevnost, důstojnost, pohodlnostTt. : )) .
 Mužnost, „lví povaha“, tvoření, životní síla, vyzařování, osobnost, autorita, pýcha, plýtvání, přehánění, soustředění moci (ženy i muži) . 
Přiřazení k domu : 5. dům (stabilní dům) . Lásky, koníčky, flirtováni, děti, hry .
 
Protilehlé znamení ve zvěrokruhu : Vodnář .
 
Poselství/Klíčové věty : Jednám./Vyjadřuji své city . Rád se předvádím, mám charisma, přirozené dispozice k vládnutí a proto mohu být dobrým vládcem. Jsem ale i líná kočka – šelma, vyhřívám se u krbu, ale když dostanu chuť, „sbalím se“ a uvidíte mě až ráno. Jsem srdečný . Jsem vznešený až velikášský. V horoskopu státu považujeme za Lvy jeho představitele : )) .
 
Klíčová slova : Živost, sebedůvěra, aktivita . Přátelé, lásky, flirt, herectví, režie, divadlo, prezentace na venek. Umírněná, „příjemná“ expanze .
 
Charakteristika znamení Lva : Lev je znamením ohně a představuje energii klidu . Toto znamení je symbolem srdce a velkorysosti v dobrém i špatném, pevnosti a síly osobnosti .
Síla záření Slunce má v srpnu v sobě něco vskutku královského a nádherného . Nebe je většinou jasně modré, barvy přírody jsou jasné a klidné, cítíme že než léto skončí, vyzařuje sílu a klid . Sem patří kreativita člověka a jeho radost ze života. Hlavní mužský prvek horoskopu .
 
KLADY + : Egocentrická lvice, egocentrický lev. „Rozděl a panuj.“ . Cílevědomost, tvořivost, schopnost nadšení, organizační talent, sebejistota, velkorysost, orientován/a na budoucnost, podnikavost, ohnivost, impulsivní chování (ženy i muži), hrdá/ý, důstojná/ý, vznešená/ý, přímá/ý, společenská, společenský .  
ZÁPORY - : Pyšná/pyšný, jednostranné zaměření na sex, arogantní, liný,chuť ovládat jiné jako Lev svoji „smečku“, náruživá/ý v zábavách a potěšeních, vznětlivá/vznětlivý, ona chce imponovat ( on taky ), Lvi a lvice jsou vedeni pudy, domýšlivost, 
Téma znamení Lva : Konkrétní jednání, Převedení v čin, Vyjádření citu, Sebevyjádření.
 
Motivace znamení Lva : Aktivní jednání, Uznání a potvrzení, Neomezená seberealizace.
 
Cíl Lva : Rozvoj osobnosti, Schopnost jednat, Sebevyjádření.
 
Učební úkol Lva : Rozvíjet sebejistotu, vnitřní autoritu, autonomii a vnitřní klid. Vědomé, plánované jednání.
 
Nemoci  znamení Lva obecně : Onemocnění srdečního a oběhového systému (obvykle vysoký, někdy a spíše u žen tohoto znamení, nízký tlak) (infarkt, onemocnění krevního oběhu, onemocnění páteře a míchy).
 
Vhodné korespondence
Barva
Zlatavě žlutá - je barvou Slunce a tepla. Zlepšuje náladu, odstraňuje negativní myšlenky a zvyšuje sebevědomí. Podporuje touhu po štěstí a schopnost plného prožívání života.
Kameny a drahokamy
Zlato - pozitivně ovlivňuje proces stárnutí. Aktivuje kreativitu, dodává pocit sebedůvěry a odpovědnosti.  Zvyšuje obranyschopnost organismu.
Jantar -  podporuje proces léčení vlastní vůlí. Dodává pocit tepla a naděje, že překážky jsou zdolatelné. Používá se při meditaci, rozjímání a modlitbě.
Vůně
Vůně kadidla čistí atmosféru, nechává zapomenout na každodennost a prohlubuje víru. 
 
Vládce znamení: Slunce
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Střelec
Barva: červená, oranžová, žlutá
Kov: zlato
Rostliny: kopretina, slunečnice, růže, oliva, pivoňka, hloh
Magické číslo: 19
Šťastná čísla: 1, 3, 6, 9, 36, 93, 111, 6661
Příznivé dny: středa, čtvrtek, neděle
Povaha: cholericko-flegmatická