Jak vybrat vykládací karty? Které jsou ty pravé pro Vás?

20.07.2015 10:45

Já ke svým výkladům používám různé druhy karet, záleží na klientu, na otázce a na zadané práci. Tarot, OshoZen, andělské karty, cikánské, afirmační, lenormand karty, karmické, kosmické, karty aury, egyptské, tarot snů. atd .

 

Karty které jsou pro Vás ty pravé poznáte tak, když si karty zamícháte a v mysli budete vysílat otázku, zda jsou tyto karty vhodné. Když se jedná o tarotové karty, a vyskočí Vám karta z velké arkány, tak je to znamení, že ano. Neznamená však, když Vám padne karta z malé arkány, že karty pro Vás jsou nepoužitelné. Ale když Vám poukážou na to, že jsou pravé pro Vás budou pro Vás lépe čitelné, zřetelné.

 

Já když jsem před lety začínala s výkladem karet, začínala jsem s karty na prší, velmi se mi osvědčily. Od nich jsem přešla na cikánské karty, které jsme měli doma ještě po pra prababičce. Později jsem začínala s tarotem a přišly andělské karty, další cikánské karty a afirmační.

 

Oshozen karty jsou velmi šikovné v nich vidíte přítomnost, minulost, budoucnost a jsou velmi dobře čitelné, psané. Vypovídají Vám konkrétně a tak nemusíte tolik vytahovat karty na stůl, samozřejmě záleží na typu výkladu, ale každopádně Vám to ušetří více místa, než když třeba vykládám cikánskými. 

Cikánské karty mám já, ale hrozně ráda, ale jsou to krátkodobé karty od přítomnosti do pár měsíců a tak pro stručnější výklad musím pak dovytahovat karty. S karty Osho zen se dá povídat a odpovídat velmi stručně a dalece i do budoucna. Jsou pro dlouhodobou předpověď.

Nezapomínejte však, že vy sami jste strůjce svého osudu a karty vaše kroky nekonají, karty Vám poukážou na nejlepší cestu, nebo čemu se vyvarovat, poukážou na Váš potencionál, atd .

 

Andělské karty a afirmační se často používají buď k dovýkladům a nebo jako otázka na tři a jednu kartu třeba na ano ne. Andělské karty jsou velmi vstřícné a nikdy Vám svými slovy neublíží. S nima se dá opravdu navázat krásné spojení. Já je mám moc ráda. Osobně já mám andělské balíčky od Doreen Virtue a potom balíček Andělé, bozi a bohyně od Toni Carmine Calermo 

S andělskými kartami se dá předpovídat velmi stručně a rychle, třeba jaký budu mít zítra den? Bude se mi dařit v práci? Mám jít na tu a tu schůzku? uzdravím se? Kudy se mám vydat, jakou cestu mám zvolit, mám tomu člověku věřit? ... samozřejmě otázky lze různě formulovat, ale čím lépe řečená otázka, tím lepší daná odpověď. Karty nám lépe porozumí.

 

Cikánské karty a karty Lenormand  jsou velmi podobné kartám madam Lenormand a od ní si nechal věštit i samotný Napoleon Bonaparte. Osobně je používám opravdu často. Nějak mi sedly a rozumím si s nimi. Nikdy mně nevedli špatně. Pro začátečníky bych je určitě mohla doporučit. I Lenormandky.

Tarotové karty mají velkou a malou arkánu + malá arkána má tzv dvorní karty. Tarot bývá opravdu velmi přesný! A pokuď klient, chce opravdu konkrétní věci, otázky, šáhnu po tarotu. Tarot si rozhodně nic nezměkčuje a říká tu syrovou pravdu. Nic nezměkčí a nezlehčí. Tarot to řekne tak jak to opravdu je,ať se Vám to líbí nebo ne. Je však možné, že né zase pro každého je tarot vhodný jak pro klienta tak pro kartáře. Ale to se naučíte rozlišovat. Záleží na formulaci otázek. Dobré je se na otázce s klientem se domluvit, aby jsme se zeptali rovnou a pak používali dovýkladové otázky, ale a bysme měli pevný bod. Tarot není těžký se naučit, ale asi jako úplným začátečníkům bych doporučila spíše tarot třeba Rider Waite tarot - tzv základní tarot. Když se naučíte pracovat se základem a čísly a pojednámím malé a velké arkány, nebude pro vás problém se naučit jiné tarotové karty. tarotové karty mají vždy velkou a malou arkánu, ale dnes existuje mnoho druhů a né všude byste podle obrázků chápali význam karty, když byste neuměli základ. Například tarot Grálů , witch tarot nemá úplně přesně odpovídající obrázky. 

Tarot grálů určitě ne. Je hodně těžký.

 Existuje mnoho druhů tarotu ke kterým se určitě dostanete.

 

Které jsou karty nejlepší se takhle říct určitě nedá. Určitě když začnete s věštbou karet nezůstanete u jednich. Budete mít třeba jeden dva balíčky nejoblíbenějších karet, ale přibudou Vám další. Může se stát, že po čase jakoby už nebudou dané karty tak vypovídající jako na začátku. Jako kdyby byly unavené. A oni třeba opravdu jsou. S kartami a celkově s každým daným orákulem jednejte jako z živou bytostí. musíte navázat osobní kontakt založený na upřímnosti a důvěře. Jinak by karty vůbec nefungovaly. Mám to tak i s kyvadlem a kameny. Věřím jim, důvěřuji a mám s nimi nastavený velmi úzký vztah. Poděkuji za spolupráci, jsem jim vděčná. obracím se na ně i sama když řeším nějaké rozuzlení ve svém osobním životě, nebo chci jen malinko podpořit.

 

Jak používat karty: Ať už si vyberete jakýkoliv balíček, chovejte se ke kartám slušně, zabalte je do šátku, sáčku a uložte je někam do šuplíčku či poličky nebo krabice. jak se k nim budete chovat, tak oni Vám za vaší péči budou dobrými pomocníky.

 

U práce s kartami, či jiným výkladem, orákulem já osobně používám vonné jasmínové tyčinky či santalové dřevo, bílou svící a někdy i fialovou. Pokuď pracuji vysloveně s karty na nějaké dané téma a připravuji rituál, magický prvek, obřad používám pak svíce podle dané korespondence, to samé z vůněmi a kadidlem, či kameny. 

Na šátek či na čistě očištěný stůl začnu vykládat karty. To už všechno záleží při komunikaci a tématu s klientem. Karty se míchají klasicky, na tom není žádná věda. Karty buď můžete v balíčku nechat na stole, aby si klient vzal levou rukou hromádky a vy z nich vykládali, nebo je můžete znovu zamíchat. tohle vše je na Vás. Já si třeba na karty moc šahat nenechám. Záleží to však, ale na Vás. ona žádná kombinace v tomto případě není špatná. Toho se nebojte. Tak jak to cítíte Vy, tak to je správné. 

Když ukončujete práci s kartami poděkujte, když začínáte práci také poděkujte a klidně se optejte zda se můžete ptát. Určitě ale za pomoc a práci poděkujte a buďte vděčný. Pracují s vámi a našim podvědomím. Vědí jaký jsme a jaký ne. jsou to mlčenlivý a tiší přátelé. Druhy výkladů těch je plno, od základních až po složitější. Známí je diamant, kříž, výklad na různý počet karet, atd.

 

k dalším tématům jak vykládat a pracovat s kartami určitě zase něco napíšu  .... Dariya Iczkova Český Tarot.