Magie svíček a rituály 1. část

11.09.2015 11:33
Magie svíček a rituály 1. část
Svíčky K magii neodmyslitelně patří magie svíček.Je to velmi prastarý druh magie s kterým můžete dělat různé rituály a posílit tak Vaše přání a sny. .... Pod obrázkem v celém článku naleznete popis každé barvy na co je vhodná, k čemu se používá a jaký má charakter. 
BÍLÁ - zahrnuje v sobě celé barevné spektrum, univerzální. Často je spojována s Lunou. Používá se především při očistných a ochranných rituálech. Vytváří dobrou atmosféru pro meditace, navozují duševní klid a spirituální harmonii. Ale dobře poslouží při jakémkoliv jiném účelu, když konkrétní barvu svíce právě nemáme. Její účinek zesílíme vetřením vonného oleje. Ochrana, očištění a veškeré ostatní účely. Bílá v sobě obsahuje všechny barvy a je spojována s Lunou. 
Bílé svíčky zapalujeme při očistných a ochranných rituálech. Pokud byste měli mít k magickým účelům doma pouze jedinou svíčku, zvolte právě bílou. Než ji zapálíte "nabijte" ji svou osobní energií. Dobře a spolehlivě poslouží k veškerým pozitivním účelům. 
ŽLUTÁ - stimuluje vědomí. Barva vzdušného živlu. Používá se ke zvýšení schopnosti vizualizace a pomáhá při studiu. Podporuje komunikace, výmluvnost, sebedůvěru, intelekt, věštby, proroctví, ale i cesty a pohyb obecně. Pomáhá také relaxovat a navodit duševní pohodu. Umožňuje mimosmyslové vnímání / především v kombinaci s modrou svíčkou /. Intelekt, sebedůvěra, věštba a proroctví, komunikace, výmluvnost, cestování, pohyb. Je to barva vzdušného vlivu. Žluté svíčky palte během rituálů, které mají zvýšit vaši schopnost vizualizace. Než začnete něco studovat, naprogramujten žlutou svíčku, aby stimulovala vaše vědomí, potom ji zapalte a v průběhu studia nechte hořet. 
ORANŽOVÁ - pomůže přivolat ztracené předměty, případně různé nedefinované vlivy. Je v ní energie, přitažlivost, magnetismus. 
RŮŽOVÁ - láska, přátelství, soucit, odpočinek, uvolnění, pochopení. Pomůže všem citovým spojením, přátelství, manželství, láska. Také posiluje sebelásku. Její účinek můžeme znásobit růžovými kameny položenými v kruhu kolem svíčky, ten značí pospolitost mezi přáteli. Máte-li hosty, zapalte růžovou svíčku, vizualizujete tak přátelskou atmosféru v pokoji. 
ČERVENÁ - ohnivý živel. Je v ní život i smrt. Rituál podporující zdraví, sílu, energii, ale i sex a vášeň, obecně odvahu k nejrůznějším činům. FIALOVÁ- zesiluje každé kouzlo, které chcete vykonat. Zvláštní účinek dodává ozdravnému a ochrannému kouzlu. Zapálíte-li fialovou svíčku, usnadní vám přístup k magii. Pokud např. chcete vědět, jakou energii má místo, kde chcete vykonat rituál, vezměte svíčku barvy lila, postavte ji do kalíšku, aby vosk nekapal na půdu kolem, a postavte doprostřed prostoru / les, louka…./. Postavte se před ni a pak projděte všechny světové stran, jako byste chtěla uzavřít magický kruh. Vciťte se do energie místa, mluvte s ochrannými duchy. Až budete hotova, sfoukněte svíčku a udělejte něco dobrého pro silové místo. 
MODRÁ - barva vodního živlu. Dokáže léčit, přináší klid, pohodu, parapsychologii, trpělivost, pocity štěstí. Pomáhá při potíží se spánkem - chrání vás v noci před nežádoucími vlivy a přivolává prorocké sny. Svíčku dejte na okno a až ji budete zapalovat, požádejte duchy vzduchu o hezké sny. Dokáže stimulovat, případně probudit "okultní" schopnosti. 
Symbolizuje vodu, oceány, soumrak, spánek. Léčení, klid apohoda, parapsychologie, trpělivost, pocit štěstí. je to barva vodního živlu a pod její vládu spadají oceány a veškerá voda, spánek a soumrak. Pokud máte potíže se spaním, "nabijte" malou modrou svíčku vizualizací toho, jak dobře celou noc spíte. Než ulehnete ke spánku, na chvíli ji zapalte a po chvíli plamen uhaste. Modré svíčky můžeme také "nabít" a páli t tehdy, pokud potřebujeme probudit své "okultní" schopnosti. 
PURPUROVÁ - posiluje spirituální aktivity a magické schopnosti. Je v ní moc a síla, spiritualita, meditace, náboženství. Používá se při intenzivních léčebných rituálech (ještě v kombinaci s dalšími modrými svícemi). Moc a síla, léčení vážných onemocnění, spiritualita, meditace, náboženství. 
Purpurové svíčky můžeme zapalovat za účelem posílení spirituálních aktivit a svých magických schopností. Bývají také součástí intenzivních léčebných rituálů, a to v kombinaci se svíčkami modrými. 
ZELENÁ - barva zemského živlu / materiální energie /, plodnosti (chlorofyt, zelené barvivo). Pomáhá k získání a udržení peněz, hledání zaměstnání, případně zvýšení platu, plodnosti, léčení a obecně růstu. 
Při ozdravném rituálu zasupuje zelená svíčka těl.kondici a zdraví, v kombinaci s modrou /buď svíčkou nebo kamenem /, které zastupují psych. podíl na nemoci. Pokud máte pocit, že na vás něco leze, zapalujte si před spaním zelenou a modrou svíčku a když je sfoukáváte vizualizujte se jako zdravé a plné energie. Peníze, prosperita, zaměstnání, plodnost, léčení, růst. Zelená je barva zemského živlu a také barva plodnosti Země, protože odráží byrvu chlorofylu. Zelenou svíčku zapalujte, když hledáte zaměstnání nebo usilujete o zvýšení platu. 
HNĚDÁ - slouží k rituálům se zvířaty, můžete použít k rituálům, které se týkají domácnosti. Hnědá a červená svíce pomůže zvíře ochránit před nebezpečím. Hnědá a modrá zvíře léčí. Pro každé zvíře zapalte svíčku a vizualizujte je jako zdravá a čilá, chráněná před všemi, kdo by jim chtěl ublížit. Používáme při rituálech týkajících se zvířat, a to obvykle v kombinaci s jinými barvami: hnědá spolu s červenou s cílem ochránit, hnědá spolu s modrou k jeho vyléčení apod. 
ČERNÁ - absence barvy. Rituály s černou svící pomohou k zapuzení negativního, pohlcování negativity. Je používána k pozitivním účelům, např. k likvidaci zlozvyků. Reprezentuje meziplanetární prostor, vesmír. Pokud nemáte černou, lze ji nahradit bílou. Zapuzování negativního, pohlcování negativity. Černá je vlastně absencí barvy. 
V magii též reprezentuje meziplanetární prostor, vesmír. Navzdory tomu, co jste o jejich používání kdy slyšeli, černé svíčky pálíme k pozitivním účelům, jako je např. vyhánění škodlivých energií nebo vstřebávání nemocí a zlozvyků. v dalším díle o Magii svíček a rituálech si napíšeme o jednotlivých rituálech ...