Meditace v přírodě - Nechte se pohladit stromem

29.04.2015 11:00
Meditovat se dá určitě různými způsoby, ať už s pomocí hudby relaxační, tiché relaxace, atd. Já bych dnes chtěla napsat něco o přírodní meditaci o procházkách venku, o síle skryté ve stromech.
K čemu nám meditace slouží: Meditace nám pomáhá čistit hlavně čakry, energie, pomáhá čistit naše průtoky ke zlepšení proudu energie až k samotnému uzemnění. Strom má pevný zdravý a vysoký kmen, který se tyčí do výšek sahajícím neby a slunce, kde sám nabírá energii.
Jak na to? Běžte ven, nezůstavejte doma, kde máte sice užitečné věci, ale velmi rušivé věci. Jestli nebydlíte někde vysloveně u lesa, určitě věřím, že máte někde nějaký větší park, nebo nějaké místo, kde jsou stromy. Běžte na procházku, prohlídněte si okolní stromy, a hledejte strom, který vám bude sympatický a vaše Já vám bude říkat, že je to právě on. Vybírejte srdcem.
Běžte ke svému vybranému stromu. Tiše uvnitř sebe se mu představte a pozdravte. Jste na jeho domácí půdě, nebuďte nezdvořilí. Pohlaďte ho, pohlaďte jeho kmen a dotkněte se jemně jeho kůry. Požádejte slušně s vděčností o propůjčení jeho energie. Svěřte se mu, jestli máte nějaký problém, to že strom mlčí z něj naopak dělá velmi dobrého posluchače. Nebojte on Vás, ale opravdu slyší. On cití totiž vaší danou energi s kterou jste k němu přišli. Ví zda prochazíte nějakou složitou věcí, nebo jste osamělí, či nemocný. Ví všechny vaše neduhy.
Strom můžete obejmout kolem dokola, jako svého partnera. Vrať te se mamince do náruče. Příroda je naší matkou a ta nás všechny miluje. Bezvýhradně nás miluje. Nechte se stromem obejmout. Strom nemá ruce, nemá dlaňě a přesto mi věřte, že jeho lásku, jeho obejmutí opravdu ucítíte. Musíte mít v sobě čisté srdce, přicházet s láskou a věřit. Na dlaních můžete cítit hřejivé teplo, které se může dostat až ke konečky prstům na noze, jestli strom je zdraví a ochotný vám pomoci, můžete citit až takové mrazení, které jakoby přes temeno hlavy může proletět skr vás. Nebojte se! Ucitíte zvláštní pocit, takové pohlazení, mateřskou lásku a někdo může citit obrovský nával euforie či výbuch plné energie. To vše Vám strom dal.
Poděkujte. Važte si toho.
Polibte strom, pohlaďte a odejděte. Neberte toto jako rutinu, nechoďte si denně pro pohlazení. Nedělejte jen to, že berete. Dávejte také. Vidíte li odpadky v přírodě, na louce u stromů, prosím pomozte odlehčit přírodě. 
 
Tu jedinou tu máme, nikdy nás neopustila a vždy milovala.