Výklad z run - Využití keltských run

09.07.2015 21:33

Jak jsem už psala v předešlých článcích Runy jsou nejstarší písemný systém germánských kmenů a jejich historie sahá až na počátek našeho letopočtu. Říká se, že runy mohou být ale ještě starší. Každá runa představuje jedno písmeno a celý runový systém tak tvoří abecedu z 24 znaků - Futhark - název vznik podle prvních 6ti runových znaků - Fehu, Úruz, Thurisaz , Ansuz, Raido, Kenaz. Runám je přikládán božský původ.

 

V jednom ze základních děl severské mytologie se vypraví, že bůh Ódin obětoval sám sebe, aby dosáhl vyššího vědění, a pak se o své vědění (Runy) podělil s lidmi. 

 

Runy nemusíme, používat pouze k výkladům, že rozhodíme kameny a čteme z nich, ale mají i hlubší význam. Každá runa je talismanem, a každé písmeno vyrité na runě má svojí vibraci, svojí energií, svůj vůastní charakter. V seriálu o runách si vždy povíme něco o jednotlivé runě. .... 

 

Runy můžeme používat k ochraně, k magickým rituálům a také k léčení.

 

Keltové,ale později i jiné národy a lidé dodnes si vyrívali, tetovali a tvořili různé ochranné talismany právě s nějakým písmenem, z runové abecedy. Aby tak posílili svá přání, bojovnost, štěstí,lásku,ale také prosperitu a bohatskví. 

 

Já to dělám celkem často, že si namaluji runu na malý papírek a vezmu si jí do peněženky sebou, když třeba mám důležitou schůzku, nebo nějakou konzultaci s klientem. Velmi dobře slouží jako ochrana. 

 

Využití keltských run : věštby a výklady ochranné talismany uzdravení a posílení magie a magické rituály